Jak najlepiej dobrać rozmiar opony?

Jeśli nie wiemy tego sami powinniśmy poszukać takich informacji albo w serwisie autoryzowanym, albo u mechanika, bądź po prostu zapytać się osoby która się na tym zna. Jeśli wybierzemy się do porządnego sklepu z oponami zapewne sprzedawca również będzie bardzo dobrze poinformowany i udzieli nam wielu cennych rad, wskazówek. Chętnie mam wyjaśni to czego nie wiemy, pokaże różne rodzaje opon, bo jak wiadomo mamy dostępne opony letnie, opony zimowe oraz opony uniwersalne. Jednak takowe opony uniwersalne nie są zbyt polecane przez sprzedawców nie dlatego ze klient nie kupi dwóch kompletów a tylko jedne.

zdjecie
Zdjęcie znalezione na stronie Autoevent.pl

Absolutnie nie dlatego, po prostu opony uniwersalne według specjalistów nie należą do najlepszych, każdy ze specjalistów uważa, że lepiej pomyśleć o zakupie dwóch porządnych kompletów opon czyli opony letnie i opony zimowe. Jeśli kupimy nowe komplety opon zimowych bądź opon letnich możemy być pewni, że będą one służyły nam przez wiele lat. Wiadomo wszystko będzie zależało od tego jak jeździmy, ile kilometrów zrobiliśmy, oraz jak konserwujemy swoje opony. Tak wiele czynników jest zależnych na to czy nasze opony będą nam służyć jeden sezon czy może kilka. Tak naprawdę nikt tego nie wie i nie jest w stanie odpowiedzieć od razu jednak kupno opon jest dość dużym wydatkiem dlatego zapewne opony służą nam zazwyczaj przez kilka sezonów.

Czasami nawet możemy zakupić używane opony i takie używane również będą dobre i będziemy mogli z nich korzystać nawet przez kilka dobrych lat. Należy pamiętać, że jeśli kupimy używane opony a bieżnik na nich będzie dość marny wtedy nie wiadomo czy taka opona wytrzyma nam jeden sezon. Więc jeśli już zamierzamy kupić używaną oponę wtedy należy pamiętać o tym aby udać się na takie zakupy z kimś kto zna się na tym doskonale. Chociaż według mojego zdania, warto kupić nowe opony i mieć pewność , że na drodze jesteśmy znacznie bardziej bezpieczni niż jakbyśmy kupili używane opony, o których zbyt wiele nie możemy powiedzieć, bo przecież nie wiemy ile kilometrów już one zrobiły. Chociaż jeśli ktoś chce zaoszczędzić to wiadomo, że kupi opony używane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *