Wybór letnich opon

Kierowcy przed zakupem opon zimowych, jak i letnich napotykają na wiele dylematów. Nie zawsze są pewni, czym powinni się sugerować będąc na kupnie ogumienia. Nie jest żadną tajemnicą, że producent czy sprzedawca danych opon, będzie wręcz wychwalał swój produkt, aby tylko pozyskać klienta. Niestety ich zapewnienia nie zawsze są zgodne z prawdą.

opona
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Najskuteczniejszą metodą na poznanie prawdy na temat jakichkolwiek opon, jest czytanie i porównywanie różnych testów opon zimowych i letnich. Dzięki nim mamy pewność, że wyniki są subiektywne i na pewno pomogą nam w wyborze interesującego nas produktu. Takie testy znajdziemy nie tylko w magazynach motoryzacyjnych, ale także w Internecie, na różnych stronach i forach samochodowych. Continue reading „Wybór letnich opon”

Używane letnie opony – wady

Wielu kierowców bardzo lubi palić gumy, przez co zużycie opony jest jeszcze bardziej wzmożone. Nikt jednak z tych kierowców, którzy tak czynią, nie zdaje sobie sprawy z faktu, że zużywając oponę, a nie kontrolując jej zużycia, może doprowadzić do kraksy w czasie jazdy, a to jest jeden z wariantów takiego zachowania. Opony letnie bardzo szybko się zużywają zwłaszcza podczas ciepłych dni, kiedy to jezdnia jest sucha, lub też nagrzana.

opona
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Podobnie jest jeśli upuścimy trochę powietrza z naszych kół, wówczas opony letnie bardzo intensywnie się zużywają, przez co są one bardzo niebezpieczne. Sytuacja wygląda z goła podobnie, jeśli chodzi o opony zimowe i ich używanie w okresie letnim. Jest ono rzecz jasna nie wskazane, jednak wielu kierowców na to nie zważa i tym chętniej decyduje się na używanie tego właśnie ogumienia w okresie zimowym, co oczywiście jest bardzo niebezpieczne i nie wskazane. Continue reading „Używane letnie opony – wady”

Jak najlepiej dobrać rozmiar opony?

Jeśli nie wiemy tego sami powinniśmy poszukać takich informacji albo w serwisie autoryzowanym, albo u mechanika, bądź po prostu zapytać się osoby która się na tym zna. Jeśli wybierzemy się do porządnego sklepu z oponami zapewne sprzedawca również będzie bardzo dobrze poinformowany i udzieli nam wielu cennych rad, wskazówek. Chętnie mam wyjaśni to czego nie wiemy, pokaże różne rodzaje opon, bo jak wiadomo mamy dostępne opony letnie, opony zimowe oraz opony uniwersalne. Jednak takowe opony uniwersalne nie są zbyt polecane przez sprzedawców nie dlatego ze klient nie kupi dwóch kompletów a tylko jedne.

zdjecie
Zdjęcie znalezione na stronie Autoevent.pl

Absolutnie nie dlatego, po prostu opony uniwersalne według specjalistów nie należą do najlepszych, każdy ze specjalistów uważa, że lepiej pomyśleć o zakupie dwóch porządnych kompletów opon czyli opony letnie i opony zimowe. Jeśli kupimy nowe komplety opon zimowych bądź opon letnich możemy być pewni, że będą one służyły nam przez wiele lat. Wiadomo wszystko będzie zależało od tego jak jeździmy, ile kilometrów zrobiliśmy, oraz jak konserwujemy swoje opony. Tak wiele czynników jest zależnych na to czy nasze opony będą nam służyć jeden sezon czy może kilka. Tak naprawdę nikt tego nie wie i nie jest w stanie odpowiedzieć od razu jednak kupno opon jest dość dużym wydatkiem dlatego zapewne opony służą nam zazwyczaj przez kilka sezonów. Continue reading „Jak najlepiej dobrać rozmiar opony?”